Aktualizacja SoftMedica 5/2019

Szanowni Klienci,

Przypominamy, że 1 września 2019r. wchodzą w życie nowe rozporządzania:

  • Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2019 r. w sprawie badań lekarskich kandydatów do szkół ponadpodstawowych lub wyższych i na kwalifikacyjne kursy zawodowe, uczniów i słuchaczy tych szkół, studentów, słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz doktorantów.
  • Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców.
Powyższe akty prawne wprowadzają nowe wzory druków. Przygotowaliśmy odpowiednią aktualizację, która będzie do pobrania dla klientów posiadających aktualną opiekę autorską. Aktualizację należy pobrać, bez niej nie będzie możliwości posługiwania się nowymi wzorami. Prosimy o zaplanowanie tej operacji i wykonanie kopii bezpieczeństwa Państwa bazy danych. W przypadku dużych baz danych, gdzie wykonanie kopii bezpieczeństwa zajmuje znaczną ilość czasu, zalecamy wykonanie jej wcześniej (przed pobraniem aktualizacji).

Przypominamy, że nowy wzór orzeczeń lekarskich będzie generowany w przypadku kart badań założonych z datą od 1 września 2019r.

W związku z powyższym serwis SoftMedica w najbliższy poniedziałek będzie dostępny od godziny 7:00.

Prosimy również śledzić aktualności na naszej stronie www, będziemy tam umieszczać istotne informacje odnośnie aktualizacji. Informacje i treść aktów prawnych i wzory druków będą dostępne na Portalu Medycyna Pracy.

Z poważaniem

Zespół SoftMedica Oprogramowanie Medyczne